Čo je to VPS server?

co je to vps server - www.vps-services.eu - pixabay.com

Čo je to VPS server?

Virtuálny privátny server je doslova váš druhý počítač umiestnený v profesionálnej serverovni obvykle veľmi dobre zabezpečeného datacentra. Tiež sa nazýva aj cloud-ový priestor. Virtuálny preto, že ho fyzicky nevidíte a ani nevlastníte. VPS server alebo aj celú serverovňu si môžeme najmä prenajať. Ďaľšia možnosť je vps server aj vlastniť, ale aj tak je fyzicky umiestnený v datacentre, ktoré poskytne riadnu ochranu – samozrejme za nájom a služby so správou spojené. Ak zrovna nechcete utekať a reštartovať svoj server (počítač) každýkrát, čo je takáto požiadavka vznesená, je lepšie si služby zaplatiť. Môžete byť z Brna a datacentrum v Prahe. Nemá veľký zmysel obhospodarovať všetko vo vlastnej réžii. Náklady sú pre takéto riešenia poväčšine neúnosné. Preto je preferovaným spôsobom využitia práve nájom/lízing a pod.. No a ako také datacentrum vyzerá? Nijak obzvlášť príťažlivo proste haldy počítačov:

co je to vps - datacentrum - www.vps-services.eu

Zdroj: pixabay.com

Aké využitie vps server ponúka?

Určenie a využitie serverov je rôzne. Napríklad, vps server využije účtovná firma, aby mala dáta k dispozícii odkiaľkolvek, kedykoľvek, zálohované a obnoviteľné, no a zároveň bezpečné pred potencionálnym zlodejom fyzického PC v kancelárii. Každopádne naša ponuka je cielená na inú – konkrétnu skupinu klientov. Ponúkame službu virtuálnej zabezpečenej plochy – priestoru, špeciálne určenú pre obchodníkov obchodujúcich cez obchodné platformy Metatrader4 a Metatrader5, ktorí k obchodovaniu na burze používajú automatický obchodný systém. Pri používaní automatických obchodných systémov je totiž potrebné zabezpečiť aby obchodná platforma s nainštalovaným obchodným systémom pracovala nepretržite čo práve zabezpečí už spomínaný virtuálny privátny server.

 

VPS server a benefity pre užívateľov

Klient dostáva prístupové údaje ktorými sa na VPS hosting pripája prostredníctvom akýchkoľvek zariadení, kde si môže v akomkoľvek okamihu skontrolovať stav na obchodnej platforme na ňom spustenej. Ako sa prihlásiť do servera si môžete prečítať v článku VPS Login – prihlásenie na server. Podľa typu objednanej služby má možnosť VPS využiť k obchodovaniu naraz s 1, 3 alebo až 6 obchodnými platformami či už manuálne alebo pomocou automatického obchodného systému. Súčasťou našich služieb je samozrejme pravidelná kontrola technického stavu každého VPS a samozrejme pravidelná starostlivosť o aktuálnu „sviežosť“ celého servera prostredníctvom pravidelných updatov.

K analýze vašich vps potrieb nás kedykoľvek kontaktujte. Radi Vám pripravíme namieru šité riešenie.

www.vps-services.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *